Akys, jų svarba ir stiprinimas

Kada paskutinį kartą rūpinotės savo akimis? Akys – vienas svarbiausių žmonių jutimo organų, leidžiančių visapusiškai suvokti aplinką. Tačiau retas skiria laiko atlikti akių mankštas, ieškoti, kokie vitaminai akims jiems būtų naudingi, nesubalansuoja mitybos, nedaro pertraukų akis taip varginančio darbo metu.

Ko reikia akims?

Kaip ir kiekvienu kūne esančiu organu, akimis būtina rūpintis kasdien. Visų pirma, reikalingi nuolatiniai pratimai akims, kurie stiprina jų raumenis. Per dieną tai galima padaryti kelis kartus žiūrint pakaitomis tai į arti esantį daiktą, tai į tolį, kreipiant žvilgsnį į skirtingas puses.

Akių sveikatai taip pat labai svarbi subalansuota mityba. Norėdami išlaikyti sveikas akis, į savo racioną turėtumėte įtraukti:

  • Omega-3 riebalus;
  • Cinką;
  • C vitaminą;
  • E vitaminą;
  • Liuteiną;
  • Antioksidantų turinčius produktus.

Pratimai, minėtos medžiagos ir vitaminai akims itin reikalingi norint išsaugoti gerą regėjimą. Didelį kiekį akims tinkamų medžiagų turi mėlynės, morkos bei špinatai. Sveikomis akimis taip pat galėsite džiaugtis ir atsisakę žalingų įpročių.

Akių apsauga

Norint, kad akys būtų sveikos, vien tik subalansuotos mitybos ar mankštos – nepakanka. Jas reikia saugoti ir nuo išorinių grėsmių. Vasarą rekomenduojama akis pridengti akiniais nuo saulės, kad jų neveiktų kenksmingi UV spinduliai. Kai kurie lęšiai iš karto gaminami su šia apsauga.

Ne ką mažiau akims kenkia ir elektronikos prietaisai, todėl vertėtų daryti nuolatines pertraukas. Jei ilgai susikaupę žiūrėsite į kompiuterio ekraną, Jums gali pradėti lietis vaizdas, skaudėti akis, galvą, kaklą, pečius.

Pagalba akims

Dėl nuolatinio darbo kompiuteriu, amžiaus ar besaikio spoksojimo į telefono ekraną, akys ir regėjimas ima prastėti: ilgainiui nebepadeda net pratimai akims, subalansuota mityba ir kitokia, jau pavėluota akių apsauga. Todėl reikėtų pasirinkti tinkamus maisto papildus, galinčius padėti išsaugoti sveikas akis kuo ilgiau.

Tai galima padaryti vartojant maisto papildą „Blue Berry Plus Eyevitamin“. Šiuose vitaminuose suderintos akims naudingos medžiagos: mėlynės, vaistinių akišveičių ekstraktas, vitaminas A, cinkas. Kartu su akių mankštomis ir subalansuota mityba, šios tabletės padės išsaugoti normalias regėjimo, tinklainės funkcijas. „Blue Berry Plus Eyevitamin“ rekomenduojamas tiems, kurie dirba kompiuteriu, vairuoja, taip pat tiems, kurių regėjimas jau yra silpnesnis, kadangi sudėtyje esančios mėlynės padeda palaikyti normalų regėjimą.

Akių priežiūra yra vienas svarbiausių dalykų, leidžiančių išlaikyti aukštą gyvenimo kokybę. Daugelis susiduria su akių problemomis vyresniame amžiuje, ilgai būdami akims nesveikoje aplinkoje: norint to išvengti, būtini specialūs papildai ar vitaminai akims. Jei pastebėjote, kad keičiasi Jūsų regėjimas, turėtumėte iš karto vykti pas gydytoją. Nepamirškite: akis reikia tikrintis bent kartą per dvejus metus.